Doktor
I gospođa, gospođica, kako će da kaže: "Ja jašem konje petnaest godina, konja je nemoguće potkovati naopako!"
(...)
"Da, to je naopako" - prošapće Domagoj, gledajući karte u ruci suigrača Mate u za potrebe ovog zadatka značajno izmijenjenoj kartaškoj igri Hanabi. Radi jednostavnosti, suigrač Mate u ruci drži \(N\) karata s brojevima \(1, 2, \ldots, N\) u nekom poretku. (Svaki broj od \(1\) do \(N\) pojavljuje se točno jednom). Kao i u pravoj igri, ne smije svojevoljno mijenjati njihov poredak.
Kako bi kraj teksta zadatka imao bar malo veze s pričom, Domagoj će svome suigraču Mati pokazati na jedan uzastopni podniz karata. (Možda će pokazati samo i na jednu kartu, ali će pokazati barem na jednu kartu.) Suigrač Mate će tada "okrenuti" taj uzastopni podniz i vratiti ga na mjesto.
Okretanje se može zamisliti kao uzimanje i rotacija za \(180\) stupnjeva svih karata odabranog podniza zajedno. Okretanjem prva i posljednja karta podniza zamijene mjesta, kao i druga i pretposljednja, i tako dalje.
Kao i svi mi, Domagoj jako voli fiksne točke, tj. karte kojima se broj koji piše na njima podudara s njihovim mjestom u ruci brojeći Domagoju slijeva. Zato želi da broj fiksnih točaka nakon okretanja izabranog podniza bude što veći.
Pomozite Domagoju saznati na koji uzastopni podniz mora pokazati kako bi broj fiksnih točaka u ruci suigrača Mate nakon okretanja tog podniza bio najveći.
Ulazni podaci
U prvom retku nalazi se prirodan broj \(N\) \((1 \leq N \leq 500 000)\), broj karata u ruci suigrača Mate.
U sljedećem retku nalaze se brojevi na kartama u Matinoj ruci redoslijedom kojim ih vidi Domagoj.
Izlazni podaci
U jednom retku ispišite \(A\) i \(B\) , brojeve koji pišu na kartama koje su redom početak i kraj traženog uzastopnog podniza. Ako postoji više mogućnosti, ispišite bilo koju.
Bodovanje
U test podacima ukupno vrijednima \(30\%\) bodova vrijedit će \(N \leq 500\).
U test podacima ukupno vrijednima dodatnih \(30\%\) bodova vrijedit će \(N \leq 5000\).
Primjeri test podataka
Ulaz
4 3
2 1 4
Izlaz
3 1
Objašnjenje
U prvom test primjeru će nakon okretanja uzastopnog podniza koji počinje s \(3\) i završava s \(1\) karte biti poredane \(1 2 3 4\), i sada su sve karte fiksne točke. U ovom primjeru je dani izlaz jedini točan izlaz.
Ulaz
2
1 2
Izlaz
1 1
Objašnjenje
U drugom test primjeru, okretanje bilo kojeg podniza sastavljenog od samo jedne karte rezultira istim rasporedom, koji daje najveći broj fiksnih točaka.
Ulaz
7
3 6 5 7 4 1 2
Izlaz
3 2
Comments